TORNEIO CXMC - Round 5

Standings

Place Name                                              Feder Loc  Score M-Buch. Buch. Progr. Wins

  1   Gustavo Pizzocaro Gomes                                 2178 5        10.5  16.5   15.0    5
  2   Willian Zanetti                                         1815 5         9.0  14.0   15.0    5
  3   Hélio Tsutomu Saito                               VET   1890 4        10.0  16.0   14.0    4
  4   Marcos Sergio Costa                               SEN   1690 4         9.5  15.5   12.0    4
  5   Enzzo Sato Inada                                        1646 4         9.0  16.0   12.0    4
  6   Kennedy Wilson Cardoso                                  1779 4         8.5  15.5   13.0    4
  7   Jhonata Vinicius de Paula Macedo                  S 16  1662 4         8.0  13.0   12.0    4
  8   Fabiano Xavier dos Santos                               1646 4         7.0  12.0   10.0    4
  9   Marcos Shigueru Kezuka                                  1478 3.5       6.5  11.5    9.5    3
 10   Renan Rodrigues Martins                           S 16  1631 3        10.0  17.0   10.0    3
 11   Matheus Faria Tenrreiro                                 1712 3        10.0  16.0   12.0    3
 12   Luan Cardoso Souza                                S 14  1624 3         9.5  15.5   10.0    3
 13   Isaac Rodrigues Lucarevski                        S 12  1576 3         9.0  15.0    9.0    3
 14   Vinicius Fonseca Elias de Carvalho                      1839 3         9.0  14.0   11.0    3
 15   Takayuki Kanbe                                    VET   1782 3         9.0  13.5   12.0    3
 16   Tiago do Carmo Ferreira                                 1619 3         8.5  15.5    9.0    3
 17   Alerson Rodrigo Machado Guimarães                       1613 3         8.0  14.0    9.0    3
      Douglas Expedito Ferreira                               1600 3         8.0  14.0    9.0    3
 19   Victor Hugo Viana Nobre Rocha                     S 16  1637 3         7.5  12.5   11.0    3
 20   Giovanna Goor                                     FEM   1433 3         7.5  11.5    8.0    2
 21   Carlos Eduardo dos Anjos Nascimento               S 12  1558 3         6.5   9.5    7.0    3
 22   Renan Santos Caldas de Sousa                      S 14  1577 3         6.0  11.0    7.0    3
 23   Lucas Brandão                                           1600 3         6.0  10.0    7.0    3
      Brayan Felipe Yochi Harada Costa                  S 12  1557 3         6.0  10.0    7.0    3
 25   Guilherme Eger Cândido                                  1717 3         5.0  12.0    8.0    3
 26   Andressa Lopes                                    S 16  1602 2.5       8.5  13.5    8.5    2
 27   Isabela Machado Ferreira                          S 12  1534 2        10.0  16.0    8.0    2
 28   Alec Harada Herrett                               S 10  1494 2         9.0  15.0    7.0    2
 29   Matheus Ximenes da Silva                          S 14  1600 2         8.5  13.5    7.0    2
 30   Mariana Aparecida Nunes Vidal                     S 16  1470 2         8.0  14.0    8.0    2
 31   Hideki Ishikawa                                   S 12  1595 2         8.0  13.5    6.0    2
 32   Pedro Garcia da Paz Santana                       S 14  1600 2         7.0  13.0    5.0    2
 33   Samuel Franco Malta de Oliveira                   S 08  1534 2         7.0  11.0    6.0    2
 34   Uirá Andere da Cunha Melo                         S 16  1524 2         7.0  10.5    7.0    2
 35   Heitor de Siqueira e Meirelles                    S 14  1420 2         6.5   9.5    6.0    1
 36   Rudá Costamillan Andere Novais                    S 14  1578 2         6.0  10.5    4.0    2
 37   Rauan Santos Caldas de Sousa                      S 12  1583 2         6.0  10.0    4.0    2
 38   Beatriz Carrião Portella                          S 16  1600 2         5.5  10.0    5.0    2
 39   Luiz Carlos da Silva                              SEN   1620 2         5.5   9.5    5.0    2
 40   Glória Nunes Vidal                                S 12  1474 2         5.5   9.5    5.0    1
 41   Pedro Cancian                                     S 12  1600 1         8.5  13.0    3.0    1
 42   Gabriel Gonçalves da Rosa                               1600 1         7.0  12.0    3.0    1
 43   Isabel Carrião Portella                           S 12  1600 1         7.0  11.5    5.0    1
 44   Luigi Oliveira Miranda                            S 08  1600 1         6.5  10.5    1.0    0
 45   Matheus Lopes de Siqueira                         S 12  1600 1         5.5  11.5    3.0    1
 46   Alexandre Lucarevski                              MAS   1570 1         5.0   8.5    2.0    1
 47   Isaac Benjamin Oliveira Albuquerque dos S Fidelis S 12  1587 1         5.0   8.0    2.0    1
 48   Guilherme Henrique Cunha Santos                   S 12  1600 0         6.5  10.5    0.0    0
 49   Pedro de Mendonça Viola                           S 08  1517 0         2.0   5.5    0.0    0

Cross Table

No Name                                              Total  1    2    3    4    5  

1  Gustavo Pizzocaro Gomes                           5     32:W 10:W 25:W  6:W  3:W
2  Willian Zanetti                                   5     45:W 16:W  5:W 11:W 14:W
3  Hélio Tsutomu Saito                               4     42:W 12:W  4:W 15:W  1:L
4  Marcos Sergio Costa                               4     37:W  9:W  3:L 17:W 10:W
5  Enzzo Sato Inada                                  4     22:W 30:W  2:L 18:W 15:W
6  Kennedy Wilson Cardoso                            4     29:W 26:W 19:W  1:L 12:W
7  Jhonata Vinicius de Paula Macedo                  4     36:W 27:W 15:L 13:W 19:W
8  Fabiano Xavier dos Santos                         4     13:L 28:W 31:W 27:W 11:W
9  Marcos Shigueru Kezuka                            3.5   41:W  4:L 26:D 38:W 29:W
10 Renan Rodrigues Martins                           3     21:W  1:L 22:W 30:W  4:L
11 Matheus Faria Tenrreiro                           3     47:W 13:W 14:W  2:L  8:L
12 Luan Cardoso Souza                                3     24:W  3:L 33:W 20:W  6:L
13 Isaac Rodrigues Lucarevski                        3      8:W 11:L 39:W  7:L 34:W
14 Vinicius Fonseca Elias de Carvalho                3     48:W 17:W 11:L 16:W  2:L
15 Takayuki Kanbe                                    3     44:W 43:W  7:W  3:L  5:L
16 Tiago do Carmo Ferreira                           3     33:W  2:L 24:W 14:L 26:W
17 Alerson Rodrigo Machado Guimarães                 3     34:W 14:L 21:W  4:L 28:W
18 Douglas Expedito Ferreira                         3     20:W 25:L 28:W  5:L 27:W
19 Victor Hugo Viana Nobre Rocha                     3     46:W 35:W  6:L 34:W  7:L
20 Giovanna Goor                                     3     18:L  0:W 38:W 12:L 41:W
21 Carlos Eduardo dos Anjos Nascimento               3     10:L 48:W 17:L 32:W 40:W
22 Renan Santos Caldas de Sousa                      3      5:L 41:W 10:L 43:W 33:W
23 Lucas Brandão                                     3     28:L 37:W 27:L 36:W 30:W
24 Brayan Felipe Yochi Harada Costa                  3     12:L 42:W 16:L 41:W 31:W
25 Guilherme Eger Cândido                            3     31:W 18:W  1:L 29:W  0: 
26 Andressa Lopes                                    2.5   49:W  6:L  9:D 39:W 16:L
27 Isabela Machado Ferreira                          2     39:W  7:L 23:W  8:L 18:L
28 Alec Harada Herrett                               2     23:W  8:L 18:L 37:W 17:L
29 Matheus Ximenes da Silva                          2      6:L 49:W 35:W 25:L  9:L
30 Mariana Aparecida Nunes Vidal                     2     38:W  5:L 32:W 10:L 23:L
31 Hideki Ishikawa                                   2     25:L 40:W  8:L 35:W 24:L
32 Pedro Garcia da Paz Santana                       2      1:L 36:W 30:L 21:L 46:W
33 Samuel Franco Malta de Oliveira                   2     16:L 45:W 12:L 42:W 22:L
34 Uirá Andere da Cunha Melo                         2     17:L 44:W 43:W 19:L 13:L
35 Heitor de Siqueira e Meirelles                    2      0:W 19:L 29:L 31:L 48:W
36 Rudá Costamillan Andere Novais                    2      7:L 32:L 44:W 23:L 43:W
37 Rauan Santos Caldas de Sousa                      2      4:L 23:L 48:W 28:L 42:W
38 Beatriz Carrião Portella                          2     30:L 46:W 20:L  9:L 47:W
39 Luiz Carlos da Silva                              2     27:L 47:W 13:L 26:L 45:W
40 Glória Nunes Vidal                                2     43:L 31:L  0:W 45:W 21:L
41 Pedro Cancian                                     1      9:L 22:L 47:W 24:L 20:L
42 Gabriel Gonçalves da Rosa                         1      3:L 24:L 46:W 33:L 37:L
43 Isabel Carrião Portella                           1     40:W 15:L 34:L 22:L 36:L
44 Luigi Oliveira Miranda                            1     15:L 34:L 36:L 46:L  0:W
45 Matheus Lopes de Siqueira                         1      2:L 33:L 49:W 40:L 39:L
46 Alexandre Lucarevski                              1     19:L 38:L 42:L 44:W 32:L
47 Isaac Benjamin Oliveira Albuquerque dos S Fidelis 1     11:L 39:L 41:L 48:W 38:L
48 Guilherme Henrique Cunha Santos                   0     14:L 21:L 37:L 47:L 35:L
49 Pedro de Mendonça Viola                           0     26:L 29:L 45:L  0:   0: 
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com