TORNEIO CXMC - Round 5

Standings

Place Name                                Feder Loc  Score M-Buch. Buch. Progr. Wins

  1   Caic dos Santos Seccafim            S 16  1903 5        11.0  18.0   15.0    5
  2   Isabelle Tamarozi                   FEM   2232 4.5      10.0  17.5   13.5    4
  3   Gustavo Mota dos Santos                   1793 4.5       8.0  14.5   13.5    4
  4   Jorge Beraldo                       SEN   1710 4         9.0  16.0   12.0    4
  5   Matheus Faria Tenrreiro                   1700 4         9.0  14.0   12.0    4
  6   Gustavo Pizzocaro Gomes                   2183 4         8.0  15.0   14.0    4
  7   Jhonata Vinicius de Paula Macedo    S 16  1644 4         8.0  14.5   11.0    4
  8   Guilherme Amorim Gonçalves                1600 4         7.0  14.0   10.0    4
  9   Willian Zanetti                           1812 3        11.0  15.5   12.0    3
 10   Hélio Tsutomu Saito                 VET   1891 3        10.5  17.5   12.0    3
 11   Victor Hugo Viana Nobre Rocha       S 16  1630 3        10.0  17.0   10.0    3
 12   Takayuki Kanbe                      VET   1773 3         9.0  15.5   10.0    3
 13   Gregory Carvalho Rodrigues                1588 3         8.0  14.0   10.0    3
 14   Flávio Augusto Cassiano Mendes            1633 3         8.0  13.0   10.0    3
 15   Luan Cardoso Souza                  S 14  1624 3         8.0  12.5    9.0    3
 16   Marcos Sergio Costa                 SEN   1687 3         7.0  12.0   10.0    3
 17   Renan Rodrigues Martins             S 16  1626 3         7.0  11.5   10.0    3
 18   Isaac Rodrigues Lucarevski          S 12  1569 3         7.0  11.5    7.0    3
 19   Vitto Carlo Silva                         1615 3         7.0  10.5    9.0    3
 20   Tiago do Carmo Ferreira                   1611 3         6.5  11.5    8.0    3
 21   Isaque Tamarozi                           1792 3         6.0  11.0    7.0    3
      Kennedy Wilson Cardoso                    1787 3         6.0  11.0    7.0    3
 23   Alerson Rodrigo Machado Guimarães         1608 2        10.0  16.0    7.0    2
 24   Enzzo Sato Inada                          1649 2         9.0  15.0    8.0    2
 25   Hideki Ishikawa                     S 12  1593 2         8.0  14.0    7.0    2
 26   Luiz Carlos da Silva                SEN   1628 2         8.0  13.0    8.0    2
 27   Andressa Lopes                      S 16  1600 2         8.0  13.0    7.0    2
 28   Carlos Eduardo dos Anjos Nascimento S 12  1557 2         8.0  13.0    5.0    2
 29   Rauan Santos Caldas de Sousa        S 12  1588 2         8.0  11.5    6.0    2
 30   Marcos Shigueru Kezuka                    1476 2         7.0  11.0    5.0    2
 31   Fabiano Xavier dos Santos                 1658 2         7.0  10.5    7.0    2
 32   Renan Santos Caldas de Sousa        S 14  1581 2         7.0  10.5    5.0    2
 33   Ian Michael Gonçalves Rocha               1563 2         6.5  11.0    5.0    2
 34   Samuel Franco Malta de Oliveira     S 08  1535 2         6.5  10.5    4.0    2
 35   Maira Aline de Lima Silva           FEM   1493 2         5.5   8.5    5.0    2
 36   Uirá Andere da Cunha Melo           S 16  1522 2         5.0   8.0    3.0    2
 37   Isabela Machado Ferreira            S 12  1536 2         4.5   6.5    3.0    2
 38   Rudá Costamillan Andere Novais      S 14  1600 2         3.5   7.0    4.0    2
 39   Giovanna Goor                       S 16  1445 1         8.5  13.5    4.0    0
 40   Heitor de Siqueira e Meirelles      S 14  1432 1         7.5  12.5    5.0    0
 41   Alec Harada Herrett                 S 10  1501 1         7.0  12.0    4.0    1
 42   Mariana Aparecida Nunes Vidal       S 16  1484 1         6.5  11.5    3.0    0
 43   Guilherme Domingues Sena            S 12  1546 1         6.5  11.5    1.0    0
 44   Glória Nunes Vidal                  S 12  1488 1         6.0  10.5    2.0    0
 45   Edmilson Soares Calhau              MAS   1735 1         2.0   2.0    1.0    1
 46   Laura Saldanha Costa Silva Gomes    FEM   1600 0         6.0  11.0    0.0    0

Cross Table

No Name                                Total  1    2    3    4    5  

1  Caic dos Santos Seccafim            5      8:W 11:W  4:W 10:W  6:W
2  Isabelle Tamarozi                   4.5   20:W  7:W  3:D 12:W 10:W
3  Gustavo Mota dos Santos             4.5   27:W 26:W  2:D 16:W  9:W
4  Jorge Beraldo                       4     18:W 25:W  1:L 15:W 14:W
5  Matheus Faria Tenrreiro             4     33:W 15:W  9:L 20:W 11:W
6  Gustavo Pizzocaro Gomes             4     23:W 24:W 12:W  9:W  1:L
7  Jhonata Vinicius de Paula Macedo    4     34:W  2:L 13:W 23:W 17:W
8  Guilherme Amorim Gonçalves          4      1:L 34:W 21:W 26:W 24:W
9  Willian Zanetti                     3     46:W 17:W  5:W  6:L  3:L
10 Hélio Tsutomu Saito                 3     38:W 14:W 16:W  1:L  2:L
11 Victor Hugo Viana Nobre Rocha       3     35:W  1:L 18:W 13:W  5:L
12 Takayuki Kanbe                      3     29:W 19:W  6:L  2:L 27:W
13 Gregory Carvalho Rodrigues          3     22:W 31:W  7:L 11:L 26:W
14 Flávio Augusto Cassiano Mendes      3     41:W 10:L 29:W 19:W  4:L
15 Luan Cardoso Souza                  3     30:W  5:L 39:W  4:L 29:W
16 Marcos Sergio Costa                 3     28:W 40:W 10:L  3:L 25:W
17 Renan Rodrigues Martins             3     42:W  9:L 35:W 24:W  7:L
18 Isaac Rodrigues Lucarevski          3      4:L 36:W 11:L 39:W 31:W
19 Vitto Carlo Silva                   3     39:W 12:L 30:W 14:L 33:W
20 Tiago do Carmo Ferreira             3      2:L 43:W 40:W  5:L 28:W
21 Isaque Tamarozi                     3     25:L 28:W  8:L 41:W 23:W
22 Kennedy Wilson Cardoso              3     13:L 33:W 23:L 27:W 32:W
23 Alerson Rodrigo Machado Guimarães   2      6:L 37:W 22:W  7:L 21:L
24 Enzzo Sato Inada                    2     37:W  6:L 25:W 17:L  8:L
25 Hideki Ishikawa                     2     21:W  4:L 24:L 35:W 16:L
26 Luiz Carlos da Silva                2     44:W  3:L 41:W  8:L 13:L
27 Andressa Lopes                      2      3:L 44:W 31:W 22:L 12:L
28 Carlos Eduardo dos Anjos Nascimento 2     16:L 21:L 36:W 38:W 20:L
29 Rauan Santos Caldas de Sousa        2     12:L 42:W 14:L 30:W 15:L
30 Marcos Shigueru Kezuka              2     15:L 32:W 19:L 29:L 41:W
31 Fabiano Xavier dos Santos           2     43:W 13:L 27:L 34:W 18:L
32 Renan Santos Caldas de Sousa        2     45:L 30:L 37:W 42:W 22:L
33 Ian Michael Gonçalves Rocha         2      5:L 22:L 44:W 40:W 19:L
34 Samuel Franco Malta de Oliveira     2      7:L  8:L 46:W 31:L 39:W
35 Maira Aline de Lima Silva           2     11:L 46:W 17:L 25:L 40:W
36 Uirá Andere da Cunha Melo           2      0:  18:L 28:L 43:W 46:W
37 Isabela Machado Ferreira            2     24:L 23:L 32:L 46:W 42:W
38 Rudá Costamillan Andere Novais      2     10:L 41:L 43:W 28:L 44:W
39 Giovanna Goor                       1     19:L  0:W 15:L 18:L 34:L
40 Heitor de Siqueira e Meirelles      1      0:W 16:L 20:L 33:L 35:L
41 Alec Harada Herrett                 1     14:L 38:W 26:L 21:L 30:L
42 Mariana Aparecida Nunes Vidal       1     17:L 29:L  0:W 32:L 37:L
43 Guilherme Domingues Sena            1     31:L 20:L 38:L 36:L  0:W
44 Glória Nunes Vidal                  1     26:L 27:L 33:L  0:W 38:L
45 Edmilson Soares Calhau              1     32:W  0:   0:   0:   0: 
46 Laura Saldanha Costa Silva Gomes    0      9:L 35:L 34:L 37:L 36:L
by Swiss Perfect (TM)  www.swissperfect.com